Czasopismo Aplikantów Adwokackich

Zobacz najnowszy numer Młodej Palestry

"Młoda Palestra - Czasopismo Aplikantów Adwokackich" to kwartalnik wznowiony 18 września 2015 r. z inicjatywy aplikantów adwokackich. Jest to nawiązanie do wspaniałej tradycji, którą niesie ze sobą ten tytuł, albowiem korzeniami sięga on 20-lecia międzywojennego, kiedy to ukazały się tylko dwa numery. Następnie, w 2012 r. tytuł został wskrzeszony i wydano pięć numerów. Mając wzgląd na przepiękną historię tego periodyku, aplikanci adwokaccy Izby Adwokackiej w Warszawie, zdecydowali się na wznowienie (mając nadzieję, że po raz ostatni) wydawania „Młodej Palestry” w kształcie dopasowanym do współczesnych realiów. Redaktorem naczelnym została apl. adw. Magdalena Robaszyńska, zaś jej zastępcą jest apl. adw. Piotr Babiarz. Wspiera ich grono redakcyjne składające się z aplikantów adwokackich IA w Warszawie.

Wersją podstawową czasopisma jest wersja elektroniczna, jednocześnie jednak tytuł ukazuje się w wersji papierowej nakładem 100-500 egzemplarzy. „Młoda Palestra” jest podzielona na 5 działów, które odpowiadają strukturze egzaminu adwokackiego i składa się z działu: karnego, cywilnego, gospodarczego, administracyjnego oraz etyka i pozostałe gałęzi prawa. Czasopismo realizuje zasadę: 80/20, a więc 80% treści zamieszczanej w czasopiśmie ma charakter naukowy, zaś pozostała część dotyczy wydarzeń związanych z życiem zawodowym aplikantów; jest zatem także dział „Afisz” czy też „Gość Młodej Palestry”. W periodyku ukazują się teksty aplikantów z całej Polski, ale także publikują tu adwokaci.

„Młoda Palestra” to nie tylko czasopismo naukowe (docelowo planowane jest nadanie statusu czasopisma naukowego), ale także partner ważnych wydarzeń z życia adwokatury, takich jak konferencje naukowe, warsztaty czy też wydarzenia integracyjno-kulturalne.

Wszelkie informacje dostępne na https://www.facebook.com/mlodapalestra/
oraz pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Wydawca: SKIBNIEWSKI MEDIA, Warszawa