Co dalej ze służbą zdrowia? Ogólnopolska konferencja

20 listopada 2019 r. – GRUDZIĄDZ

Związek Powiatów Polskich oraz Miasto Grudziądz zapraszają na bezpłatną ogólnopolską konferencję „CO DALEJ ZE SŁUŻBĄ ZDROWIA?”, która odbędzie się 20 listopada 2019 roku w Hotelu Marusza w Grudziądzu (Marusza 12, 86-300 Grudziądz).

Sytuacja w służbie zdrowia jest coraz trudniejsza. W wyniku wprowadzenia „sieci szpitali” – bez zapewnienia właściwego poziomu finansowania, negocjowania na poziomie centralnym podwyżek oraz warunków pracy dla poszczególnych grup zawodowych pracujących w sektorze ochrony zdrowia, bez zagwarantowania podmiotom leczniczym środków pozwalających na spełnienie tych oczekiwań – sytuacja w większości szpitali, w tym głównie szpitali miejskich i powiatowych stała się trudna, a momentami wręcz dramatyczna. Perspektywa na najbliższy czas nie napawa optymizmem.
W związku z powyższym Związek Powiatów Polskich wspólnie z Miastem Grudziądz organizują ogólnopolską konferencję tematyczną poświęconą służbie zdrowia. Chcemy, aby podczas tego wydarzenia odbyła się rzetelna dyskusja na temat faktycznego stanu szpitali powiatowych w Polsce oraz kierunku w którym zdąża publiczna ochrona zdrowia. Wierzymy, że w trakcie debaty wypracowane zostaną kierunkowe założenia koniecznych zmian, które w konsekwencji będzie można wcielić w życie.
Na konferencję zapraszamy parlamentarzystów, samorządowców zainteresowanych systemem ochrony zdrowia, w tym szczególnie prezydentów miast na prawach powiatu oraz starostów. Zapraszamy także dyrektorów i prezesów podmiotów leczniczych oraz wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na stronie: https://zpp.pl/szkolenia
Na zgłoszenia oczekujemy do 14 listopada br.

Zobacz program konferencji Czytaj więcej ...

 

Wydawca: SKIBNIEWSKI MEDIA, Warszawa