Partner dla miast i gmin

MMCITE

MMCITÉ to czołowe czeskie studio projektowe, które od ponad 25 lat zajmuje się projektowaniem przestrzeni publicznej. Głównym przedmiotem zainteresowania są meble miejskie we wszystkich formach.

Studio ma silny zespół projektowy kierowany przez Davida Karáska. W jego skład wchodzą również inni profesjonaliści, tacy jak: projektanci, kierownicy projektów, specjaliści ds. Budżetu, a także oczywiście specjaliści od marketingu i projektowania graficznego, którzy stanowią integralną część zespołu. Celem jest kompleksowość rozwoju od wstępnego szkicu do realnego produktu, zarówno dla produkcji seryjnej, jak i dla projektów nietypowych. Prace mmcité były wielokrotnie nagradzane nagrodami Red Dot Awards, Good Design Awards, IF Design Awards, Czech Grand Design i innymi. Studio odgrywa wiodącą rolę w projektowaniu przestrzeni publicznej na całym świecie. Produkty mmcité można znaleźć w wielu krajach, od Paryża przez Moskwę, Dubaj po Nowy Jork i San Francisco. W swoje meble wyposażyliśmy również siedziby amerykańskich firm takich jak Google czy Uber. W Polsce ma swój oddział od 2008 roku.

Uznana marka o dojrzałym i niepowtarzalnym designie, zajmująca się innowacyjnymi projektami, rozwojem i odważnymi realizacjami mebli miejskich na całym świecie.

W jej portfolio znajdują się ławki parkowe, kosze na śmieci, stojaki na rowery czy wiaty. Wspólnym motywem wszystkich projektów jest ujednolicony styl wizualny i estetyczny oraz spełnienie wymagań funkcjonalnych i użytkowych. Duży nacisk kładzie się na zastosowanie wysoce funkcjonalnych materiałów, które muszą sprawdzać się w każdym środowisku
i wytrzymać nawet najbardziej wymagające warunki.

Obecnie firma posiada 11 zagranicznych oddziałów oraz 31 przedstawicielstw na całym świecie.

 

POZNAJ CIEKAWE POLSKIE PROJEKTY,
KTÓRE ŁĄCZY SUBTELNA REWITALIZACJA I MIŁOŚĆ DO MIEJSCA I MIASTA

 

Odpoczynek przed podróżą
Łódź, Park Moniuszki oraz Łódź Fabryczna

mm lodz

Zrewitalizowany Park Moniuszki o powierzchni około 100ha stał się nową oazą w samym sercu miasta. Jego strategiczne położenie sąsiaduje z terenem dworca Łódź Fabryczna, ważnego węzła komunikacyjnego łączącego linie kolejowe, autobusy dalekobieżne, samochody i komunikację miejską. Cieszymy się, że nasza mała architektura znalazła swoje miejsce w obu tych projektach, dzięki czemu możemy przyczynić się do poprawy jakości życia i zapewnienia komfortu mieszkańcom Łodzi. Liniowy układ ławek Portiqoa podkreśla liczne alejki przechodzące przez park, tym samym zapewniając relaks bez ograniczeń. Projekt jest doskonałym przykładem symbiozy dwóch ważnych funkcji tego miejsca – transportowej i rekreacyjnej.

Amfiteatr nad morzem
Kamienna Góra, Gdynia

mm gdynia

Jedno z najmłodszych polskich miast nad Morzem Bałtyckim właśnie zakończyło pierwszy etap rewitalizacji parku w ekskluzywnej dzielnicy Kamienna Góra. Park na morenowym wzgórzu blisko morza to niezwykle atrakcyjne miejsce zarówno dla turystów, jak i mieszkańców szukających chwil spokoju i relaksu. W ramach inwestycji zrekonstruowano górny taras, który służy jako punkt widokowy na miasto, piękny port i morze. Dolny taras zapewnia dużą przestrzeń rekreacyjną, wyposażoną w nowe ławki Portiqoa i Landscape, leżaki Rivage oraz kosze na śmieci Minium i Crystal. Cieszy nas sam widok odbudowanego amfiteatru, wyposażonego w ławki Landscape, z oparciami o różnych wysokościach. Dzięki wspólnej pracy z Inwestorem, Projektantem i Wykonawcą udało się nam dostosować ich kształt do potrzeb projektu. I tak nowy amfiteatr jest wisienką na torcie całej rewitalizacji.

Międzynarodowy Dworzec Autobusowy
Katowice

mm katowice

Początki i rozwój Katowic zawdzięczamy industrializacji i budowie dworca kolejowego w XIX wieku. Transport odgrywa tutaj ważną rolę do dziś, czego dowodem są inwestycje w nową infrastrukturę miejską. Nowy budynek przy dworcu autobusowym w Katowicach, Centrum Przesiadkowym Sądowa, powstał z myślą o obsłudze autokarów w ruchu międzynarodowym i krajowym, a także na poszerzenie powierzchni obiektu pod transport osobowy. Posiada zadaszone przystanki autobusowe wypełnione ławkami Miela, zadaszone wiaty rowerowe Regio Velo oraz wiaty przystankowe Regio. Oprócz obsługi pasażerów budynek pełni funkcję handlowo-usługową – znajdziemy tu kiosk, bistro i kasę biletową, a także poczekalnię dla pasażerów i pomieszczenie socjalne dla kierowców. Dzięki doskonałej współpracy z firmą budowlaną Budimex mogliśmy uczestniczyć w ujednolicaniu miejskich mebli i wprowadzać nowe rozwiązania w postaci naszych wiat, oznaczonych tradycyjnym logiem tego miasta – sercem Katowic.

Miasta się zmieniają, a my razem z nimi.
www.mmcité.com

 

Wydawca: SKIBNIEWSKI MEDIA, Warszawa