PGE zapewnia wysokiej jakości węgiel

Do połowy stycznia br. Grupa PGE sprowadziła do Polski 8 milionów ton węgla. Do końca sezonu grzewczego, czyli do kwietnia br., będzie to 10 mln ton. Węgiel sprowadzany przez Grupę PGE jest wysokiej jakości i przeznaczony jest dla gospodarstw domowych, ale również przedsiębiorstw, ciepłownictwa i energetyki.

pge fot022023

Za import węgla odpowiedzialna jest spółka PGE Paliwa, która posiada wieloletnie doświadczenie w imporcie węgla kamiennego. Dlatego cały proces realizowany jest w sposób skuteczny i efektywny, zapewniając wysokiej jakości węgiel dla odbiorców.
Importowany węgiel, po przybyciu do Polski, jest sortowany na odpowiedniej wielkości frakcje: groszek, orzech bądź miał, zapewniając odpowiednią ilość węgla na potrzeby wszystkich odbiorców, w tym m.in. na potrzeby gospodarstw domowych w całym kraju.
Jakość importowanego węgla jest każdorazowo weryfikowana przez niezależne laboratoria certyfikujące, badające wielokrotnie każdą dostawę węgla zamawianego przez PGE Paliwa. Pierwsze badanie odbywa się jeszcze w porcie nadania węgla, a kolejne realizowane są już w Polsce.
Import węgla jest efektem rosyjskiej agresji na Ukrainę i wprowadzenia embarga na węgiel z Rosji. Paliwo importowane z kierunku wschodniego zastąpione zostało importem morskim, z krajów, gdzie węgiel najbardziej zbliżony jest parametrami do tego dostępnego dotychczas w Polsce.
Jak wygląda import węgla do Polski i proces przygotowania go do dystrybucji oraz badanie jakości prezentuje specjalnie przygotowany film.

 

Link do filmu, YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=EaiiFZpV0_Q

 

***
Dodatkowe informacje dla mediów:
Konrad Mróz
Biuro Prasowe Grupy PGE

 

+48 785 999 946

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
http://www.gkpge.pl/biuro-prasowe/kontakt

 

Wydawca: SKIBNIEWSKI MEDIA, Warszawa